Istra 1961 – Rijeka 0:0 (16.10.2010)

Susjedski derbi ovaj put završio je miroljubivih 0:0 tako da silne najave o tenzijama na terenu nisu ispunjene ali su prenešene na tribine gdje je bilo prepucavanja verbalnog i s porukama. Nadamo se zadnji put na Verudi na lošem sektoru skupilo se blizu 500 Armade iza glavnog Armada transparenta te još nekoliko većih. S obzirom da su policijske blokade počele od tunela Učka s gornje i Labina s donje strane, policija je u više navrata odvozila navijače prema stadionu tako da smo se standardno ekipirali na tribine tek sredinom poluvremena. S obzirom na tribinu nije se navijalo nešto preglasno gledajući brojku ali nekoliko puta kad bi se zaorilo bilo je kao da Rijeka igra na Kantridi. Falio je neki pogodak ili malo jača inicijativa osim par minuta Rijeke. Prepucavanje je započelo porukom demona nama da smo hrabra riječka flota puna pijanaca i idiota što je veći dio tribine shvatio kompliment pa im se odgovorilo s poruka: Vođe demona puni kompleksa – manje interneta više seksa! i porukom gradimo džamiju samo za vas, a vi kroz Rijeku pun gas. Koga je trebalo je pogodilo u žicu ili nešto drugo. Do kraja utakmice uz zastave pali se nešto pirotehnike po tribini, iako bi to puno bolje izgledalo i imalo učinka da je bila noćna utakmica. Na kraju utakmice zaorilo se još jednom Volim te Rijeko uz pozdrav igrača prema našoj tribini koja očekuje pobjede i angažman kao na početku sezone. Kako je bila domaćinska atmosfera tako su i prvo nas pustili s tribine i ispratili put Rijeke, a tek onda “domaćine”. Zanimljivo je bilo vidjeti i dosta ljudi iza tribine i po okolnim zidićima, a stariji ljudi (nonići) iza naše tribine većinom su navijači Rijeke sudeći po uzvicima.
Sada imamo dvostruki domaći program koji nosi prvo Osijek u subotu pa Međimurje u utorak u kupu – zato svi na Kantridu da pokažemo kako je Rijeka samo naš klub!