Rijeka – Karlovac 3:0 (bez borbe)

Ono na što smo duže vremena upozoravali, ono što je bilo pitanje trenutka dogodilo se u nedjelju na Kantridi. Gosti iz Karlovca nisu doputovali zbog štrajka igrača radi neisplate plaća. Nedjelja prije utakmice bilo je neobično panična, informacije o (ne)odigravanju izmjenjivale su se iz sata u sat, tako da se u konačnici i odigrala sigurno bi posjeta bila značajno manja. Kada se saznala definitivna odluka o neigranju ona nije spriječila ljude da se spuste do Kantride, vide prijatelje, a i pogledaju povijesni događaj. Kantrida je očito magnet za povijesne stvari u HNL-u. Popila se koja cuga, prokomentirala situacija, u šali slavila tri boda i raspravljalo kome pripisati pogotke…a onda smo otišli na jedini ulaz u stadion te pogledali predstavu. Igrači u dresovima Rijeke istrčavaju zajedno sa sucima na sredinu igrališta, semafor počinje mjeriti 15 minuta…s tribina se glasno zaorilo: HNS pederi, nogomet ste sjebali!! Slijedećih 15 minuta navijalo se, sjetilo Vukovara, a za kraj situaciju otpjevalo: Cirkus Colorado! Zadnje sekunde do 15. minute željno su se isčekivale da bi se kada je na semaforu zasvjetlilo 15:00 veselili kao da je pao pobjednički gol i kraj utakmice.
Tako smo uspjeli doći i navijati na neodigranoj utakmice?!
Tužno i smješno za hrvatski nogomet. No, oni koji su odgovorni za ovu situaciju, a nalaze se na vodećim funkcijama hrvatskoga nogometa sigurno se ne zabrinjavaju previše. Jedan će malo pogurati situaciju tuđim novcima glumeći dobrotvora, drugi će reći da nema nikih problema, treći bi najrađe likovao, da ova liga 16 nije njegovo maslo, četvrti će se prikriti jer su ionako dobro se nakrali do sada…a onda jedino preostaje da su navijači krivi za ovu situaciju…
Proći će još ova dva kola, a onda ćemo lako na proljeće..?