Rijeka – Slaven Belupo 0:0 (08.12.2012)

Na Kantridi je u subotu odigrano posljednjih 90 minuta ove godine, Rijeka je remizirala sa Slaven Belupom 0:0 i propustila priliku prezimiti na drugoj poziciji ali ne sumnjamo da će na proljeće ubrzo ostati sama na drugom mjestu. Pamtit će se ova utakmica, igrala se u specifičnim uvjetima za Kantridu. Noć prije utakmice počeo ja padati snijeg i cijeli Kvarner se probudio u bijelom, dobra uvertira vizualno ali onemogućila je očekivani veći broj navijača na stadionu, dijelovi prigrada i okolnih mjesta bili su zameteni pa su se put Kantride uputile najvjerniji i najuporniji. Termin utakmice bio je više ljetni tako da je po jakoj buri i nošenom snijegu na Kantridi se okupilo maksimalno 2000 navijača ali zvučna kulisa bila je jednako bučna kao i da se okupilo duplo više navijača. Od prve minute glasno se navija i bodri Rijeka, a i puni se kop. U 5. minuti utakmice uz pjevanje “Klošara” dižemo poruku: Stihovi za tebe pod imenom-Gradska, MC Buffalo, počivaj u miru!. Poruka je posvećena riječkom glazbeniku, umjetniku, Deanu Bubalu, začetniku hip-hopa u Hrvatskoj koji je nažalost prerano nas napustio ali iza njega ostaju brojne pjesme…
Rijeka u prvih pola sata dominira, odlično igra i gol visi u zraku, uz guranje tribina, i skakanje: Tko ne skače, taj za Slaven je! Prvih 45 minuta završilo je bez pogodaka. Nedugo nakon početka drugog poluvremena gasi se reflektor na istočnoj strani, a pjesma koja je tada bila na Zapadu proširila se na cijeli stadion i dodatno pojačala kada je sudac povukao igrače u svlačionicu. Svih desetak minuta prekida cijeli stadion je navijao kao da se radi o prijelomnim trenucima utakmice. Utakmica je nastavljena, a prije bakljade u 60. minuti dižemo poruku: Michel PlatiMi-Popuši mi! Fuck U€FA! Nakon toga upalili smo podno grijanje na Zapadu i dignuli barjake i zastave da otjeramo dim!
Nakon nekoliko nedosuđenih prekršaja u 16 metara, najmanje sumnjiv, sudački Krampus ipak je dosudio penal ali do tada nepogrešivi Kreilach nije uspio realizirati, Pelin je sigurno obranio. U 87. minuti dižemo poruku za 100. utakmicu Scorije na klupi Rijeke: Za prvih 100 dobili smo kup (dignut pehar). Sanjamo još samo prvenstvo (dignut pokal za naslov prvaka). Skandiralo se uz pljesak cijelog stadiona: Scoria Elvis! Službeni semafor pokazivao je već 10 minuta da je prošla 90.minuta pa se isčekivao kraj, a tek onda je pokazano još tri minute nadoknade kada su već na svim ogradama bili spremni ljudi za uletavanje po dres. Ideja da se pobacaju dresovi po svim tribinama i to ne oni koji se nose na utakmici, propala je jer su dresove uzeli najbrži, većinom sa Zapada. Pljesak za borbenost i sve u svemu dobru polusezonu gdje su na Kantridi pali Hajduk i Dinamo i želja da na Maksimiru u domaćinskoj atmosferi u drugom mjesecu skinemo dinamo!
Svaka čast svima koji su u subotu došli na Kantridu, pokazali su vjernost klubu, Rijeci priuštili opet vjetar u leđa, pokazali da Armada ima veliki utjecaj na ovogodišnje rezultate i da Kantrida nije nikome lagan teren. Ove godine kop je često bio pun, a što je najbitnije i glasna podrška koja gura igrače svih 90 minuta. I od prvih kola kada nije sve išlo kako je zamišljeno kao i sada kad je nadmoć trebalo okruniti pogocima, upravo je tada Armada ugurala koju loptu u mrežu zajedno s ekipom. Odlične brojke na gostovanjima su iza nas, jasne poruke HNS-u, nogometnoj mafiji i svima koji pokušavaju uništiti navijački pokret, jedino zdravo što u nogometu postoji. Odlična stvar je i konstantan broj mlađih pripadnika Armade, naravno da neće svi ostati, ali oni koji ostanu bit će budućnost Armade, samo ih treba usmjeriti, savjetom od “starijih”, pokazati da Armada nije slikanje za internet, poziranje na ogradi i bježanje od baklje i murije, već pripadnost grupi sa svim pisanim i nepisanim pravilima. Neka se drže zajedno i dok traje pauza, puno riječkih klubova dobro gura i zaslužuje podršku u dvorani, a vama je to idealna prilika da ostane u kontaktu, dođete do neke ideje, predložite je u klubu navijača i realizirate do nastavka prvenstva. Napravljeni su i neki koraci u organizaciji, ekipe međusobno više komuniciraju, a i dugogodišnji rad svih aktivnih ljudi dolazi do izražaja, jer i već prošle sezone kada nije bilo rezultata vidi se velika brojka na gostovanjima. Sada odmor nekoliko dana, a onda već kreće kriza, kriza bez utakmica RIJEKE! Krepat ma ne molat!