AC Spezia – HNK Rijeka 0:2 (16.01.2013)

Prvu utakmicu Rijeke u 2013. godini nismo mogli propustiti bezobzira što se radilo o prijateljskoj utakmici. Na put unatoč lošim vremenskim prognozama kreće se u jutarnjim satima srijede te stižemo kroz snijeg na more tj. u La Speziju (autima i vlakom). Nalazimo stadion i krećemo po još koju cugu prije utakmice, a onda nam policija/redari objašnjavaju da gostujuća tribina neće biti otvorena te smo smješteni u kutu centralne tribine iza transparenta i zastave. Navijamo od prve minute, a Rijeka već do poluvremena vodi 2:0, pogocima Mujanovića. Kada smo otkrili pivu na tribini, bilo je lakše zagrijati se po hladnoći, a htjeli smo probuditi i domaćine s pjesmom: Tko ne skače, SPEZIAlac je! Većinom se na stadionu čula naša pjesma, a u par navrata domaći ultrasi iza gola poveli su svoju pjesmu. Oko 60. minute palimo baklje i povremeno navijamo do kraja susreta kada zajedno odlazimo na cugu prije cjelonoćnog povratka najdražoj Rijeci.